Slovenskí šermiari sa na Medzinárodnom turnaji v Budapešti nestratili

Slovenskí šermiari sa na Medzinárodnom turnaji v Budapešti nestratili

11. októbra 2021

Budapešť 11.10.2021 (SŠZ) - Na Medzinárodnom turnaji Vyšehradskej štvorky, ktorý v tomto roku zorganizoval Maďarský šermiarsky zväz sa slovenskí šermiari v podpore NŠC nestratili. Vo fleurete kadetov (U17) sa v 75 člennom štartovom poli najďalej prebojoval Branislav Lančarič, ktorý bol po prvom kole s 5 víťazstvami a jedinou prehrou nasadený na 13. miesto. V eliminácii prvý zápas vyhral, druhý tesne prehral a skončil na konečnom 19. mieste.
 

Najväčší úspech dosiahol člen NŠC Árpád Fazekas, zverenec trénera Jozefa Nagya, v kategórii fleuret juniori s veľmi dobrým šermom od začiatku turnaja, v prvom kole zaznamenal 6 víťazstiev a len 4 obdržané zásahy. V eliminačných zápasoch to dotiahol až do finále, kde sa stretol s mladým maďarským talentom Albertom Bagdányom. Vo finále mladý Maďar väčšinu času kontroloval priebeh zápasu a zaslúžene vyhral, ale aj výkon a šermiarsky prejav Árpáda sa systematicky zlepšuje, čo je veľkým prísľubom do budúcnosti.

V tejto kategórii disponujeme veľmi silným družstvom, veď aj ostatní naši šermiari podali výborné výkony, všetci hladko postupovali až do osemfinále, kde v zápasoch o postup do osemčlenného finále prehrali len minimálnym rozdielom. Z nich člen NŠC Bendegúz György skončil na 11. mieste a o finále prehral 14:15.

Na turnaji štartovalo 57 pretekárov.

 


Mohlo by vás zaujímať