NŠC
Novinky
Športovci
Diagnostika
Vzdelávanie
Školský šport
Informačný systém
E-shop

Samuel Arpáš je MAJSTROM SVETA vo štvorhre kadetov 2022

Samuel Arpáš je MAJSTROM SVETA vo štvorhre kadetov 2022

12. decembra 2022

Slovensko má Majstra sveta v stolnom tenise za rok 2022! Zlatú medailu získal iba 15-ročný Samuel Arpáš na svetovom šampionáte mládeže v tuniskom Radese, ktorý sa konal od 4. do 11. decembra 2022. Titul vybojoval vo štvorhre kadetov po boku Maďara Balázsa Leia.

Na ceste za zlatom v sobotňajšom finále pokorili japonskú dvojicu 3:2 na sety (-9, 8, 8, -4, 9), čím potvrdili pozíciu najvyššie nasadeného páru a získali zlato.

V dvojhre sa Samuel Arpáš umiestnil v najlepšej osmičke.

 

"Som rád, že sme dokázali triumfovať na MS po troch náročných súbojoch a výhrach 3:2. Tento zápas proti Japoncom bol určite najnáročnejší. V piatom sete sme sa snažili hneď od začiatku útočiť. Vychádzalo nám to, hoci v koncovke sa súperi dotiahli, ale sme šťastní, že sme to zvládli. Určite sme toto pred turnajom nečakali, hoci sme boli prví nasadení. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali a verili mi. Určite toto zlato oslávime," s veľkou dávkou spokojnosti v hlase skonštatoval S. Arpáš.

 

"Nemám slov. Dôležité bolo, že sme sa na finále dobre naladili, aj sme zažartovali. Samko sa zapísal do histórie a ja som veľmi šťastný," uviedol dojatý reprezentačný kouč Dalibor Jahoda.

 

Samo dali ste to úžasne, ďakujeme za túto fantastickú reprezentáciu!

Zdroj: SSZ

 

 

Pozrite si našich športovcov


Mohlo by vás zaujímať