E-shop

Nikoleta Trníková, František Jablčník na ME v plávaní v Ríme

Nikoleta Trníková, František Jablčník  na ME v plávaní v Ríme

31. augusta 2022

Majstrovstiev Európy v plávaní, ktoré sa konali od 11.-18. augusta v Ríme, sa zúčastnili 7 slovenskí reprezentanti pod vedením Karla Procházku.

Plavecká časť sa realizovala v krásnom a horúcom prostredí rímskeho FORA ITALICA na otvorenom OH bazéne Stadio del Nuoto. Vyplavovacím bazénom bola krytá 8-dráhová 50tka, na ktorej sa uskutočnili OH 1960, v bezprostrednej blízkosti súťažného bazéna.

Organizácia pretekov bola na špičkovej úrovni. V bazéne sa predstavilo 539 plavcov (306 mužov a 233 žien) zo 46 národných federácií.

Členovia Národného športového centra, zároveň členka TEAM SLOVAKIA Nikoleta Trníková (Považskobystrický plavecký oddiel) a František Jablčník (STU Trnava), sa ukázali v pozitívnom svetle. Nikoleta výsledkovo potiahla SR team, keď vo všetkých štartoch dohmatla do 17. miesta, napriek náročnému programu (5 štartov v 4 dňoch).

Najskôr sa predstavila v disciplíne 400 m polohové preteky. V čase 4:49,41 zaostala za svojím SR rekordom len o 0,7 s. a skončila na 11. mieste.

Na druhý deň sa Nikoleta predstavila v disciplíne 200 m prsia. V dopoludňajších rozplavbách s prehľadom postúpila do semifinále, kde večer časom 2:28,40 obsadila konečné 16. miesto (3. najlepší výsledok SR výpravy). O deň neskôr sa predstavila vo svojej poslednej individuálnej disciplíne: 200 m polohové preteky. V čase 2:17,20 len tesne nepostúpila do semifinále a skončila na 17. mieste.

Posledný štart absolvovala Nikoleta ako členka štafety 4x200 voľný spôsob, kde spolu s Františkom Jablčníkom, Richardom Nagyom a Tamarou Potockou vyplávala pre Slovensko 10. miesto.

Potešil nás aj František Jablčník, keď vo svojom prvom štarte na dospeláckej Európe dohmatol v disciplíne 400 m polohové preteky na 18. mieste, v čase 4:26,32 a v disciplíne 200m voľný spôsob na 38. mieste, v čase 1:52,05.

Našich plavcov momentálne čaká aktívny odpočinok, pretože už o 4 mesiace ich čaká vrchol zimnej sezóny MS v krátkom bazéne v Melbourne.

Ďakujeme za reprezentáciu a blahoželáme!