Mokošová obsadila na bradlách 17. priečku, do finále nepostúpila

Mokošová obsadila na bradlách 17. priečku, do finále nepostúpila

19. októbra 2021

Kitakjúšú 19. 10. 2021 (TASR) – Slovenská gymnastka a členka NŠC Barbora Mokošová obsadila na majstrovstvách sveta v japonskom Kitakjúšú konečné 17. miesto na bradlách so známkou 13,566 bodu. Na kladine jej patrilo 38. miesto (11,633). Do osemčlenného finále sa na oboch náradiach neprebojovala.

Správu v archíve RTVS si pozri TU.
 

Foto archív NŠC

Slovenská olympionička z Tokia sa rozhodla na svetovom šampionáte tentokrát neabsolvovať kompletný viacboj. Na bradlách potrebovala k postupu známku minimálne 14,133, na kladine 13,400. Na MS štartovali aj ďalšie dve Slovensky. Sára Surmanová obsadila na bradlách 59. a na kladine 71. priečku, Elena Ušáková skončila 68. na prostných a 94. na kladine.

 

„Barbora pretekala veľmi dobre a potvrdila svoju stabilnú výkonnosť, ktorú predvádzala na vrcholných podujatiach v priebehu celého roka. Obe mladé pretekárky nepredviedli výkony z posledných tréningov. Ich vystúpenia boli poznačené veľkou trémou a prílišnou zodpovednosťou. Veríme, že účasť na šampionáte bude pre dievčatá povzbudením do ďalšej práce," zhodnotil vystúpenie tria Sloveniek vedúci výpravy a prezident Slovenskej gymnastickej federácie Ján Novák.

MS v Kitakjúšú sa konajú v pôvodnom termíne, ako sa plánovalo dlhšie, pre posun olympiády v Tokiu však výnimočne pre gymnastov nie sú tentokrát vrcholom sezóny. Reprezentácie poňali šampionát rôzne. Silné americké a čínske družstvá prišli v inom zložení ako na olympiádu. Rusky naopak nastúpili s najsilnejším tímom, teda aj s trojnásobnou medailistkou z Tokia Angelinou Meľnikovovou, ktorá vyhrala kvalifikáciu viacboja so známkou 57,065. Ďalšia osobnosť tokijských hier Rebeca Andradeová z Brazílie štartuje iba na náradiach a na preskoku i bradlách zaznamenala v kvalifikácii najlepší výkon.


 


Mohlo by vás zaujímať