NŠC
Novinky
Športovci
Diagnostika
Vzdelávanie
Informačný systém
E-shop

Diagnostika futbalistov Spartak Trnava - Národné športové centrum v akcii

Diagnostika futbalistov Spartak Trnava - Národné športové centrum v akcii

20. júna 2024

Národné športové centrum sa nedávno spojilo s futbalovým klubom Spartak Trnava, aby vykonalo komplexnú diagnostiku hráčov. Cieľom bolo získať detailné údaje o ich fyzickej pripravenosti a identifikovať oblasti, ktoré by mohli vyžadovať ďalší tréning. V rámci tejto diagnostiky boli použité špičkové technológie ako Force frame, Nordbord a Otojump. Tieto prístroje umožnili detailne analyzovať izometrickú a excentrickú silu hráčov, ako aj ich výbušnú silu. Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé metódy a ich prínosy pre futbalistov Spartak Trnava.

 

 

Force frame: Meranie izometrickej sily

Force Frame je sofistikované zariadenie, ktoré umožňuje presné meranie izometrickej sily rôznych svalových skupín. Pre futbalistov je kritické mať vyváženú svalovú silu, aby sa minimalizovalo riziko zranení a maximalizoval výkon na ihrisku.

Nordbord: Meranie sily hamstringov

NordBord je zariadenie špecializované na meranie izometrickej a excentrickej sily svalov zadnej strany stehna, známych ako hamstringy. Pre futbalistov je sila a flexibilita hamstringov kľúčová, pretože tieto svaly sú intenzívne zapojené pri behu, skákaní a kopaní.

Otojump: Hodnotenie výbušnej sily

OtoJump je inovatívne zariadenie určené na meranie výbušnej sily dolných končatín pri rôznych typoch skokov. Výbušná sila je pre futbalistov nevyhnutná pri šprintoch, zmene smeru a skákaní.

 

 

 

Spolupráca medzi Národným športovým centrom a futbalovým klubom Spartak Trnava ukázala, aký veľký význam má moderná diagnostika pre športovcov. Týmto spôsobom sa nielen zvyšuje výkonnosť hráčov, ale aj minimalizuje riziko zranení, čo je nevyhnutné pre dlhodobý úspech na futbalovom ihrisku.


Mohlo by vás zaujímať