Emma Zapletalová triumfovala v behu na 200 m v 2. kole českej extraligy v slovenskom rekorde do 23 rokov

22. augusta 2021

Praha 22.8.2021 (SAZ)- Majsterka Európy do 23 rokov na 400 m prekážok z Tallinnu 2021 a členka NŠC Emma Zapletalová triumfovala v behu na 200 m v 2. kole českej extraligy v Prahe na Juliske v slovenskom rekorde do 23 rokov 23,42 sekundy (vietor +0,4 m/s). Vlastné maximum presne spred roka (22. 8. 2020) v Ostrave zlepšila o tri stotinky.

Zverenka Petra Žňavu v ŠK ŠOG Nitra predtým ešte vyhrala hladkú štvorstovku za 53,03 sekundy. Pre Zapletalovú to bol prvý štart od olympijských hier v Tokiu, kde sa prebojovala do semifinále a skončila pätnásta.

„Dúfala som v rekordný čas na dvojstovke, pretože posledné tréningy naznačovali, že rýchlostne som na tom dobre. Ak by som aj štvorstovku rozbehla rýchlejšie, myslím si, že by som aj v tejto disciplíne dosiahla lepší výkon. Aj tak som však s dvojštartom v Prahe spokojná a už sa teším na budúcotýždňový sobotný míting Diamantovej ligy v Paríži, kde pobežím prekážkarskú štvorstovku,“ komentovala Zapletalová svoje nedeľné vystúpenie na Juliske.

Kouč Peter Žňava: „S osobákom na 200 metrov som počítal skôr ako s osobákom na štvorstovke. Zrejme by sa dokázala zlepšiť aj na dvojnásobnej trati, ale potrebovala by bežať viac hladkých štvorstoviek. Som však rád, že sa nám po olympiáde v Tokiu podarilo ešte dobiť baterky a dúfam, že Emma zabehne pekné časy aj na jeseň.“


Mohlo by vás zaujímať