Cyklistika: Junior Martin Svrček zvíťazil na pretekoch v Taliansku

Cyklistika: Junior Martin Svrček zvíťazil na pretekoch v Taliansku

12. apríla 2021

 

 

Taliansko 12.4.2021 (SZC) - Talentovaný slovenský cyklista a člen NŠC, ktorý pred dvoma rokmi vybojoval bronzovú medailu v pretekoch s hromadným štartom na EYOF v Baku, pokračuje vo svojich skvelých výkonoch i v juniorskej kategórii. Počas veľkonočných dní vybojoval v Taliansku svoje prémiové víťazstvo v pretekoch Trofej Cicli Saccarelli.

 


Foto SCZ: junior Martin Svrček

Odchovanec z CyS – Akadémie Petra Sagana Martin Svrček od tejto sezóny oblieka dres juniorskeho tímu Franco Ballerini. Jeho pondelkové víťazstvo je zároveň prvým úspechom talianskeho tímu v tejto sezóne. Svrčekovi sa darilo už na juniorských pretekoch počas poslednej etapy Tirreno Adriatico, keď v časovke vybojoval tretie miesto a o pár dní neskôr sa posunul o stupienok vyššie na pretekoch Piero Bacchereti. Úvodné štarty v sezóne zaknihoval pondelkovým víťazstvom. Mladý Slovák, ktorý na začiatku pretekov musel pre mechanický problém vymeniť bicykel, zaútočil v poslednom kole spolu s trojicou ďalších jazdcov a následne im v záverečnom špurte ukázal chrbát.

Video z podujatia, pozri tu: Trofeo Saccarelli - GP Marsciano Juniores - YouTube
 
"Je to krásne víťazstvo, prvé v drese nového tímu. V tomto prvom mesiaci pretekov som sa oň mnohokrát pokúsil, a teraz to vyšlo. Chcem poďakovať mojim tímovým kolegom, ktorí mi pomáhali, a tiež športovým riaditeľom a prezidentovi tímu, vďaka ktorým sa v Taliansku od začiatku cítim ako doma,“ vyjadril po pretekoch Martin Svrček.
 
"Víťazstvo chceme venovať Angelovi Citraccovi a Lucovi Scintoovi a všetkým chlapcom z Vini Zab?, ktorí prežívajú chúlostivý okamih, ale ktorí nás stále podporujú. Chcem tiež poďakovať všetkým svojim mladým cyklistom za úspech,“ povedal po pretekoch športový riaditeľ tímu Andrea Bardelli.  
 
 


Mohlo by vás zaujímať