Csemez postúpil do osemfinále, na body zdolal Princa z Trinidadu

Csemez postúpil do osemfinále, na body zdolal Princa z Trinidadu

5. augusta 2021

Paráda! Bandi Csemez v olympijskej premiére nedal šancu svojmu súperovi

Slovenský boxer a člen Národného športového centra Andrej „Bandi“ Csemez je v osemfinále olympijského turnaja v Tokiu. Vo svojej olympijskej premiére zdolal Aarona Solomona Princa z Trinidadu a Tobaga 30:27 na body, pričom uspel u štyroch z piatich rozhodcov (piaty obodoval obidvoch súperov narovnako).
Andrej zvládol svoj úvodný duel v hmotnostnej kategórii do 75 kg s prehľadom. Už v prvom kole musel ringový rozhodca počítať po tom, ako Solomon dostal tvrdý úder od nášho reprezentanta. Aj v ďalšom priebehu bol 23-ročný Slovák lepší a zaslúžene postúpil do ďalších bojov.
„Bol to náročný protivník, ale víťazstvo jednoznačné. Na zápas som nastupoval s cieľom, aby som súpera už v úvode viackrát trafil a potom ho zatlačil. V prvom kole ma ani poriadne netrafil. Chcel som pokračovať rovnakým štýlom aj v ďalších dvoch. Prince pridal, ja som nechcel zbytočne plytvať silami. Na prvý zápas to bol skutočne ťažký súper. Vyhral som a som spokojný,“uviedol pre oficiálny web Slovenského olympijského a športového výberu člen Národného športového centra.
Šťastný bol aj Csemezov tréner, populárny Tomi KID Kovács: „Máme to! Ďakujem vám všetkým za podporu a správy. Bandi, som na teba veľmi hrdý. Ani sa nedajú popísať pocity, ktoré teraz prežívam.“
Csemez sa najbližšie stretne s Armanom Darčiňanom z Arménska, ktorému podľahol na majstrovstvách sveta 2019 v Jekaterinburgu. Duel sa uskutoční v stredu 29. júla.

 


Mohlo by vás zaujímať