Barbora Mokošová s Adamom Žampom predstavujú športovcom proces dopingovej kontroly

Barbora Mokošová s Adamom Žampom predstavujú športovcom proces dopingovej kontroly

24. augusta 2021

Bratislava 24.8.2021 (SOŠV)Kým pre vrcholových športovcov je dopingová kontrola už rutinná záležitosť, pre začínajúcich môže byť aj postrach. Pre každého športovca je veľmi dôležité vedieť, čo sa deje počas kontroly a ako vyzerá.

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky (SADA) pripravila v spolupráci s tímom GRAPE PR pre všetkých športovcov krátke inštruktážne video s presným popisom, ako vyzerá dopingová kontrola. Najmä mladí športovci, ktorí ešte neabsolvovali dopingovú kontrolu, sa prostredníctvom videa dozvedia všetky dôležité informácie o celom procese.

Úlohu hercov na seba zobrali dvaja špičkoví športovci, olympionici Barbora Mokošová, členka NŠC a Adam Žampa. Obaja majú s odovzdávaním vzoriek moču bohaté skúsenosti z vrcholných súťaží i z tréningového obdobia. Aj preto v závere videa pridali viaceré svoje odporúčania k dopingovej kontrole. Vo videu pomáhajú predstaviť proces kontroly aj dopingoví komisári Zuzana Ježíková a Kristián Slíž.

 


Foto: Barbora Mokošová predstavuje proces antidopingovej kontroly športovcov

Viac na stránke SOŠV, link: Barbora Mokošová s Adamom Žampom predstavujú športovcom proces dopingovej kontroly | Slovenský olympijský tím (olympic.sk)


Mohlo by vás zaujímať