Zapletalová na mítingu Diamantovej ligy 2021 v Paríži dobehla na šiestej priečke

Zapletalová na mítingu Diamantovej ligy 2021 v Paríži dobehla na šiestej priečke

28. augusta 2021

Paríž, 28.8.2021 (SAZ) - Majsterka Európy 2021 na 400 m prekážok do 23 rokov Emma Zapletalová, členka NŠC, skončila na tohtoročnom desiatom mítingu Diamantovej ligy 2021 v dejisku najbližšej olympiády v roku 2024 v Paríži na šiestej priečke časom 55,61 sekundy.

 


Foto SAZ

V silnej konkurencii na štadióne Charléty zdolala svoju predchodkyňu na európskom tróne v kategórii 23-ročných Belgičanku Couckuytovú (56,36) a aj vicemajsterku sveta 2015 Littleovú z USA (57,18). Zvíťazila siedma z OH v Tokiu Woodruffovú z Panamy (54,44) pred vicemajsterkou Európy 2018 Ukrajinkou Ryžikovovou (54,59) a dvojnásobnou olympijskou finalistkou (4. v Tokiu 2020 a 7. v Riu 2016) Russellovou z Jamajky (54,75).

„Nevedela som, čo od týchto pretekov čakať, keďže oba vrcholy sezóny – ME do 23 rokov aj olympiádu – už mám za sebou. Necítila som sa vôbec zle, na tréningoch sa mi behalo fajn. Čas by veru mohol byť lepší, ale teší ma šieste miesto, lebo v prvej chvíli v cieli som si myslela, že som posledná,“ hodnotila 21-ročná študentka UKF v Nitre svoje parížske „diamantové“ vystúpenie.

„Beh si musím ešte prejsť s trénerom, ale desiatu prekážku som sa už neodvážila ísť na 16 krokov. Ostatné som podľa mňa zvládla bež väčšieho zaváhania. Zrejme však už na mňa dolieha pomaly únava, v plnom nasadení som od začiatku mája. Nejaké sily mi, našťastie, ostali, a tie sa budem snažiť ešte zúročiť v zvyšných tohtoročných súťažiach.“
Zapletalová bežiaca v čierno-bielej kombinácii v ôsmej dráhe (pôvodne mala byť v prvej) dosiahla v Paríži pred 10 000 divákmi svoj siedmy najlepší výkon v kariére.

„Informáciu o zmene dráhy sme mali už od večera, takže nás to nezaskočilo,“ podotkol Zapletalovej tréner Peter Žňava a na margo Emminho sobotného prvého štartu na 400 m prekážok od semifinále na OH v Tokiu poznamenal: „Čakal som lepší výkon, niekde na úrovni 55 sekúnd. Nie som však nespokojný, myslím si, že stačilo bežať úvodné medzery medzi prekážkami o kúštik rýchlejšie a lepšie zvládnuť poslednú prekážku – na tú si už netrúfla.“

Pre Zapletalovú bol parížsky štart tretí v prestížnom seriáli Diamantovej ligy v kariére. Vlani skončila v polovici septembra v „covidovom“ 11. ročníku ročníku v Ríme siedma a v tomto roku v máji v daždi, vetre a v chlade v anglickom Gatesheade štvrtá, avšak výsledky týchto pretekov sa nezapočítavali do bodovania DL.


Mohlo by vás zaujímať