Zapletalová bez finále, neposlúchali ju nohy

Zapletalová bez finále, neposlúchali ju nohy

2. augusta 2021

Tokio 2.8.2021 (NŠC-Róbert Buček) - Sumárne 15. miesto obsadila členka Národného športového centra, prekážkarka Emma Zapletalová pri svojej olympijskej premiére. V Tokiu v semifinálovom behu na 400 metrov prekážok dosiahla čas 55,79 sekundy, ktorý na finále nemohol stačiť.

„Išla som do semifinále s tým, že napravím chyby, ktoré som urobila v rozbehu a zabojujem o pekný čas. Žiaľ, dnes mi od začiatku nešli nôžky, od začiatku som na súperky strácala. Priznám sa, po behu mi vyhŕkli slzy. Prišlo mi ľúto, že som takúto šancu – dostať sa do olympijského finále – pokazila,“ cituje webstránka Slovenského olympijského a športového výboru slová 21-ročnej Nitrianky, ktorá predsa len už optimistickejšie doplnila: „S odstupom pár minút však som spokojná – 15. miesto v premiére na olympiáde nie je zlé. Semifinále však ešte musím predýchať...“

 


Foto Ján Súkup: Emma Zapletalová v upršanom semifinálovom behu

Preteky poznačili mimoriadne náročné podmienky, ktoré spôsobil hustý lejak, pre ktorý aj prerušili niektoré atletické disciplíny na olympijskom štadióne. Zapletalová, ktorá behala v druhej dráhe a v semifinále obsadila 6. pozíciu, sa však na dážď nechcela vyhovárať. „Dážď mne osobne neprekáža, ale toto už bola poriadna sprcha! Všetky sme však mali rovnaké podmienky a bežať rýchlo sa dalo aj v takomto počasí,“ uviedla Emma.

 Slovenskej reprezentantke blahoželáme k solídnemu výsledku a ďakujeme za reprezentáciu aj Národného športového centra.
Sme presvedčení, že o Emme Zapletalovej v budúcnosti ešte budeme počuť!


Mohlo by vás zaujímať