Informačný systém
E-shop

Windsurfista Robert Kubín obsadil na MS Formula Windsurfing Foil 4. miesto

23. júna 2024

V rámci olympijskej prípravy sa slovenský reprezentant vo windsurfingu Robert Kubín zúčastnil v Poľsku Majstrovstiev sveta neolympijskej windsurfingovej disciplíny Formula Windsurfing FoiL. V konkurencii 61 pretekárov z 10 krajín obsadil vynikajúce 4. miesto. Regata bola zároveň poslednou veľkou previerkou pred Olympiádou. Prvé tri priečky obsadili domáci reprezentanti, zvíťazil Stanislaw Trepczyński pred Dominikom Lewinskim a bronzovým  Michałom Maziarkom.

„S výsledkom som spokojný. Tieto preteky boli pre mňa najmä o testovaní olympijského materiálu a dolaďovaní formy pred blížiacimi sa Olympijskými hrami,“ povedal po pretekoch Robert Kubín.

Najbližší týždeň ostáva Robert Kubín v poľskom Sopote, kde ho čaká ďalšie testovanie materiálu, s ktorým bude štartovať na OH a od 2. júla ho čaká posledné sústredenie na olympijskej vode v Marseille.