Pri svojom debute v seriáli SP minul Tomáš Sklenárik iba jediný z 20 terčov

28. novembra 2021

Östersund 27-28.11.2021 (TASR) - Vytrvalostné preteky na 20 km vo švédskom Östersunde vyhral v sobotu suverénnym spôsobom vďaka čistej streľbe nórsky biatlonista Sturla Holm Laegreid časom 51:04,0 minúty. Druhú priečku v sobotňajších úvodných mužských pretekoch novej sezóny Svetového pohára obsadil so stratou 59,2 sekundy jeho krajan Tarjei Bö. Tretí skončil Francúz Simon Desthieux (+1:00,6 min).

Spomedzi troch Slovákov na štarte si najlepšie počínal člen NŠC Tomáš Sklenárik. Pri svojom debute v seriáli SP minul iba jediný z 20 terčov, pridal k tomu solídny bežecký výkon a obsadil 55. priečku (+5:23,5 min). Michal Šima bol 96. (+9:20,5), Matej Baloga 107. (+10:35,7).

V nedeľnom úvodnom šprinte (10 km muži) novej sezóny Svetového pohára zvíťazil švédsky biatlonista Sebastian Samuelsson. Na domácej pôde zdolal po bezchybnej streľbe o 11,8 sekundy Nóra Vetleho Sjastada Christiansena. Tretí bol s mankom 12,2 ďalší Nór Johannes Thingnes Bö.

Trojica Slovákov skončila ďaleko za bodovanou štyridsiatkou. Michalovi Šimovi patrila 86. priečka, Matej Baloga skončil 102. a člen NŠC Tomáš Sklenárik obsadil až 116. priečku.

Na prvom mieste celkového poradia sa po dvoch pretekoch ocitli dvaja biatlonisti. Simon Desthieux i Johannes Thingnes Bö zaznamenali v úvodných dvoch súťažiach rovnaké umiestnenia tretie a piate miesto.