SOŠV schválilo schválenie nomináciu slovenskej výpravy na Hry XXXII. olympiády Tokio 2020

SOŠV schválilo schválenie nomináciu slovenskej výpravy na Hry XXXII. olympiády Tokio 2020

2. júla 2021

Bratislava 2.7.2021 (SOŠV, NŠC) - Hlavným bodom štvrtkového 59. valného zhromaždenia Slovenského olympijského a športového výboru (VZ SOŠV) bolo schválenie nominácie slovenskej výpravy na Hry XXXII. olympiády Tokio 2020, ktoré sa v japonskej metropole s ročným oneskorením uskutočnia 23. 7. – 8. 8. 2021.

Plénum SOŠV jednomyseľne schválilo nomináciu 39 športovcov, z toho účasť 5 atlétov na základe rebríčkov má v priebehu štvrtka potvrdiť Svetová atletika.

Národné športové centrum bude v Tokiu reprezentovať nateraz 5 športovcov (atlétky Gabriela Gajanová a Emma Zapletalová, boxer Andrej Csemez, športová gymnastka Barbora Mokošová, lukostrelkyňa Denisa Baránková. Možnosť rozšíriť zoznam členov NŠC  budú mať atléti zaradení v podpore NŠC na základe rebríčka Svetovej atletiky.

SOŠV v spolupráci s Národným športovým centrom, VŠC Dukla a FTVŠ UK Bratislava pripravilo pre športovcov metodickú príručku AKO SA VYROVNAŤ S KLIMATICKÝMI PODMIENKAMI V TOKIU

Nominácia športovcov slovenskej výpravy na OH 2020 v Tokiu:

ATLETIKA (9)
Matej Tóth, Michal Morvay (obaja chôdza na 50 km M), Marcel Lomnický (hod kladivom M), Emma Zapletalová (400 m pret. Ž), Ján Volko (100 m a 200 m M*), Martina Hrašnová* (hod kladivom Ž), Miroslav Úradník* (chôdza na 20 km M), Mária Katerinka Czaková* (chôdza na 20 km Ž),  Gabriela Gajanová* (800 m Ž)
Poznámka: Športovci označení * sú v kvalifikačnom rebríčku k 30. júnu na postupových miestach

ŠPORTOVÁ STREĽBA (7)

Erik Varga, Marián Kovačócy (obaja trap M aj mix trap), Juraj Tužinský (vzduchová pištoľ 10 m), Patrik Jány (vzduchová puška M, ľubovoľná malokalibrovka 3x40 M), Zuzana Rehák Štefečeková, Jana Špotáková (obe trap Ž aj mix trap), Danka Barteková (skeet Ž)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (5)
Peter Gelle (K1 M 1000 m), Samuel Baláž, Adam Botek (obaja K2 M na 1000 m a K4 M na 500 m), Denis Myšák, Erik Vlček (obaja K4 M na 500 m)

VODNÝ SLALOM (4)
Jakub Grigar (K1 M), Matej Beňuš (C1 M), Eliška Mintálová (K1 Ž), Monika Škáchová (C1 Ž)

STOLNÝ TENIS (3)
Wang Jang (dvojhra M), Ľubomír Pištej (miešaná štvorhra): Barbora Balážová (dvojhra Ž, miešaná štvorhra)

TENIS (3)
Norbert Gombos (dvojhra M), Filip Polášek, Lukáš Klein (štvorhra M)

CESTNÁ CYKLISTIKA (2)
Peter Sagan (preteky s hromadným štartom M), Juraj Sagan (preteky s hromadným štartom M, časovka M)

BEDMINTON (1)
Martina Repiská (dvojhra Ž)

BOX (1):
Andrej Csemez (do 75 kg M)

GOLF (1):
Rory Sabbatini (jednotlivci M)

LUKOSTREĽBA (1)
Denisa Baránková (olympijský luk Ž)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA (1)
Barbora Mokošová (viacboj Ž)

ZÁPASENIE – VOĽNÝ ŠTÝL (1)
Boris Makojev (do 86 kg M)
 


Mohlo by vás zaujímať