S miestenkou do Tokia už aj atlétka Zapletalová a boxer Csemez

S miestenkou do Tokia už aj atlétka Zapletalová a boxer Csemez

4. júna 2021

Paríž 4. 6. 2021 (TASR) - Slovenský boxer a člen NŠC Andrej Csemez si vybojoval miestenku na olympijské hry do Tokia. Na európskej kvalifikácii v Paríži zdolal v nedeľu vo štvrťfinále strednej váhy (do 75 kg) Belgičana Lancelota Protona de la Chapella 5:0 na body a prienikom do semifinále si zabezpečil postup na OH.

Dvadsaťtriročný Csemez má už v kvalifikácii istý bronz, v pondelok by mal v semifinále nastúpiť proti Rusovi Glebovi Bakšimu. "Jeho štart v zajtrajšom semifinále je pre prasknutý nos síce otázny, ale to nemení nič na tom, źe obrovský sen sa splnil," informovala Slovenská boxerská federácia (SBF) na svojom fejsbúkovom konte. 

 


Slovenský boxer Andrej Csemez sa raduje po výhre nad Španielom Miguelom Cuadradom Entrenom vo štvrťfinále hmotnostnej kategórie do 75 kilogramov na II. Európskych hrách v Minsku 25. júna 2019. Foto: TASR/Michal Svítok


Hengelo 6. 6. 2021(TASR) - Slovenská atlétka a členka NŠC Emma Zapletalová splnila na mítingu v holandskom Hengele limit na OH v Tokiu v behu na 400 m prekážok. Časom 55,29 sekundy prekonala potrebný čas o 11 stotín sekundy a obsadila štvrtú priečku.

Zverenka Petra Žňavu zabehla svoj druhý najlepší výkon v kariére a za vlastným slovenským rekordom 55,19 z minuloročných augustových majstrovstiev Slovenska v Trnave zaostala iba o jedinú desatinu. "Som rada, že to tam padlo a potvrdila som čas z minulého roka. Pritom som ešte stále urobila chybičky, ale to sú prekážky. Pred poslednou som išla trochu opatrne a urobila som o krok viac. Verím, že jedného dňa prídu preteky, v ktorých neurobím chybu a bude to veľmi pekný výkon. V prípade ideálneho behu si verím aj na čas pod 55 sekúnd. Aj keď som sa kvalifikovala na olympiádu, môj hlavný cieľ ostávajú júlové ME do 23 rokov v Tallinne, kde by som chcela uspieť," povedala pre Slovenský atletický zväz (SAZ).

 


Foto archív Pavol Uhrín: Emma Zapletalová na ostravskej Zlatej tretre 2020

 


 


Mohlo by vás zaujímať