Nikoleta Trníková so slovenským rekordom na 400 polohové preteky, limitmi na ME a MS

Nikoleta Trníková so slovenským rekordom na 400 polohové preteky, limitmi na ME a MS

11. apríla 2022

8. - 10. 4. 2022 sa predstavila slovenská reprezentantka, členka TEAM SLOVAKIA a Národného športového centra Nikoleta Trníková (Považskobystrický plavecký oddiel)slovenský reprezentant Tomáš Peciar, člen NŠC (Delfín Nitra, trénerPavol Peciar a Jiří Kyňera)  na prestížnom FINA plaveckom podujatí Qualification Meet Eindhoven (50 m bazén) pod vedením trénera Karla Procházku. Preteky boli kvalifikačnými na júnové Majstrovstvá sveta v Budapešti a augustové Majstrovstvá Európy v Ríme. Plávalo sa systémom dopoludňajších rozplávb a večerného finále (najlepších 8 – A finále).

 

Nikoleta v prvý deň vyplávala 2. miesto v disciplíne 200 prsia časom 2:28,68 (819 FINA bodov, 0,7 s za o.v.), čím splnila limity na MS aj ME. V sobotu si dvakrát kvalitne odplávala 400 polové preteky. Vo večernom finále zvíťazila v novom Slovenskom rekorde časom 4:48,72 (785 FINA bodov). Svoj doterajší SR rekord (a osobák z júla 2019) vylepšila o 1,57 s. Zároveň si svojim časom vyplávala limit na ME aj MS 2022: ,, Som naozaj veľmi rada, takéto niečo som nečakala. Veľmi sa teším z toho, že sa mi podarilo čas stlačiť pod 50 sekúnd, " prezradila Nikoleta, ktorú doplnil tréner Karel Procházka: ,, Tiež som veľmi rád, že sa nám konečne podarilo pokoriť čas 4:50 min. a konečne sme mali po februárovom Covide trošku priestor a čas na to, aby sme sa systematicky pripravovali a aby sme sa dostali do správneho tréningového režimu, ktorý tak potrebujeme. Som rád, že sme si vybrali tieto kvalitné preteky a že tu môžeme v slušnej konkurencii pretekať, aj to nám koniec-koncov pomáha. Sme na dobrej ceste a verím, že do ďalších pretekov to bude ešte lepšie."

 

Posledný tretí nedeľný deň Nikoleta štartovala v disciplíne 200 polohové preteky. Vo finále doplávala na druhom mieste časom 2:17,51 (771 FINA bodov), ktorý bol potvrdením limitu na MS. Náklady na preteky boli hradené z rozpočtu Národného športového centra.

 

Kvalitnými výkonmi sa blysol aj Tomáš Peciar. Vyplával dva osobné rekordy – v disciplínach 200 VSP (1:53,64 – 13. miesto, účasť v B-finále) a 400 VSP (4:02,13 – 8. miesto, účasť v A – finále. Rovnako v disciplíne 200 m motýlik Tomáš skončil na 8-mom mieste v A-finále, tesne za osobným rekordom časom 2:05,02. Tomáš po januárovej zmene trénera vyjadril so svojimi výkonmi spokojnosť a teší sa do ďalšieho tréningového procesu.

Nikoleta Trníková po prekonaní SR rekordu na 400 PP

 

Nikoleta Trníková, Tomáš Peciar a tréner Karel Procházka v Eidhovene

 


Mohlo by vás zaujímať