Nikoleta Trníková prekonala rekord SR na 400 m PP na ME v plávaní v Kazani

Nikoleta Trníková prekonala rekord SR na 400 m PP na ME v plávaní v Kazani

2. novembra 2021

Kazaň 2.11.2021 (SPF) - Prvý deň výprave SR na ME v plávaní v ruskej Kazani vyšiel výborne. Hneď prvý štart na ME v krátkom bazéne v ruskej Kazani znamenal pre Slovensko perfektný výsledok, keď členka Národného športového centra Nikoleta Trníková na 400 metrov polohové preteky časom 4:37,69 min prekonala svoj slovenský rekord a obsadila krásne 9. miesto, len jednu desatinu za finálovou miestenkou.

Tréner Karel Procházka: ,, Pocity sú fantastické, veľmi ju to od začiatku bolelo, ale išla do toho a nevzdávala to. Sme veľmi šťastní, že sa to podarilo. Ďakujeme všetkým za podporu u nás doma a dúfam, že tento dobrý štart do ME povzbudí aj ostatných do ich výkonov." 

Foto SPF: Členka NŠC Nikoleta Trníková s trénerom Karlom Procházkom v Kazani

A veru povzbudil. Po peknom výsledku Nikolety Trníkovej z pondelkového predpoludnia sme uprene sledovali poobede aj vystúpenie našej ženskej štafety. A v nej Lillian Slušná prepisovala rekordné tabuľky! V prvom úseku štafety na 4x50 metrov voľný spôsob zaplávala dokonca nový juniorský rekord na 50 m vs, ktorý má hodnotu 24,93 s. Náš šťastný štvorlístok nakoniec obsadil v pondelkovom finále ôsme miesto v zložení Lillian Slušná, Martina Cibulková-NŠC, Barbora Mikušková a Tamara Potocká. Ich výsledný čas je 1:41,89 min., pričom za slovenským rekordom zaostali o 0,69 s.


 


Mohlo by vás zaujímať