Národné športové centrum otvorilo Európsky týždeň športu na Štrbskom Plese

Národné športové centrum otvorilo Európsky týždeň športu na Štrbskom Plese

9. septembra 2021

Štrbské Pleso 4.9.2021 (NŠC) Zažili sme veľkolepú bubnovú show, stretli sme sa s našimi športovými hviezdami a vyskúšali sme si rôznorodé športové aktivity. Všetko toto v krásnom prostredí Vysokých Tatier. 

Nechýbal najznámejší slovenský boxer Tomi Kid Kovács, tanečník Ladislav Cmorej či reprezentačný hokejový útočník z popradského ľadu Patrik Svitana. 

Štvrtého septembra sa konala športová akcia #BeActive Village na Štrbskom Plese, ktorá bola jedna z vlajkových lodí Európskeho týždňa športu na Slovensku. Premiérový presun do Tatier priniesol návštevníkom možnosť vyskúšať si rôzne športové aktivity a stretnúť špičkových slovenských športovcov či skvelých umelcov pod štítmi Vysokých Tatier. Celé podujatie sa nieslo v priateľskom športovom duchu a návštevníci nezapreli svoju súťaživosť.

Skvelou moderátorkou podujatia bola športová moderátorka Oľga Konečná Hamadejová, ktorá má športového ducha v krvi.
 Podujatie zahájila energická bubnová show v podaní skupiny Batacuda a následne podujatie oficiálne otvoril štátny tajomník pre šport MŠVVaŠ SR Ivan Husár spolu so starostom obce Štrba Michalom Sýkorom a riaditeľom Národného športového centra, organizátora podujatia, Vladimírom Baluškom.

 


Foto: Ivan Husár s Oľgou Konečnou Hamadejovou, zľava: Vladimír Baluška s Michalom Sýkorom

Návštevníci si vyskúšali chvaty v karate, ako správne použiť paličky pri Nordic Walking s Luciou Okoličányovou, gymnastiku, basketbal, laserový biatlon či hokejové cvičenia s hokejistami HK Poprad. Veľký záujem detí a nadšenie z cvičení pod "dohľadom" vynikajúcich aktívnych a bývalých olympionikov, športovcov Národného športového centra, hokejistov HK Poprad je zrejmé aj z fotografií.

 


Box s olympionoikom a členom NŠC Andrejom Csemezom

 


Veslovanie

 


Streľba laserom na biatlonové terčíky

 


Ukážka karate - Sára Krivdová, členka NŠC

 


Detská atletika

Nemenej zaujímavé boli vystúpenia na hlavnom pódiu, kde sa sa nám predstavili všetci účastníci - zástupcovia jednotlivých športov, aby predstavili svoj šport a zaujali deti pri možnom výbere, ktorou cestou sa vybrať.
Tancom potešil folklórny súbor Letnička, k pohybu tancom vyzval všetkých Laco Cmorej a ladnosť v kombinácii tanca, laserov a akrobaciepredstavila skupina Vertigo. Všetci účinkujúci svojimi výkonmi potešili dušu, oko a vytvorili nezabudnuteľný zážitok. 


 


Folklórny súbor Letnička

 


Laco Cmorej

 


Vertigo

Športová udalosť roka spod Tatier priniesla neopakovateľnú atmosféru, veľa zábavy a úsmevov na tvárach športujúcich detí. Tešíme sa na pokračovanie v Bratislave. V sobotu dňa 25. septembra sa v parku Paneurópskej Vysokej školy uskutoční #BeActive Night s rovnakým programom ako na Štrbskom Plese.


 


Mohlo by vás zaujímať