MSR v atletike: Výsledky atlétov zaradených v NŠC

MSR v atletike: Výsledky atlétov zaradených v NŠC

28. júna 2021

Trnava 28.6.2021 (SAZ-Gabriel Bogdányi) - Uplynulý víkend sa v Trnave uskutočnili 74. majstrovstvá Slovenska. Členka NŠC Emma Zapletalová (400 m prekážok), ktorá má istotu štartu na olympiáde a nemusí čakať na uzavretie kvalifikačných rebríčkov o polnoci 29. júna. napriek tomu kvalitným časom 55,49 obhájila titul pred ďalšou členkou NŠC Danielou Ledeckou (58,02), ktorá po dvoch osobákoch ešte živila nádej na olympijskú miestenku. 

“S behom nie som spokojná. Možno po siedmu prekážku to bolo dobré, ale deviatu a desiatu som vôbec nezvládla rytmicky, keďže som urobila krok navyše,” hodnotila Emma, zverenka Petra Žňavu beh, v ktorom za rekordom SR zaostala len o tri desatiny. “Neviem, v čom bola chyba, možno som nebola dostatočne koncentrovaná. Dnes som sa do toho pustila odvážnejšie, čo ma stálo viac síl a v závere som to pokazila. Myslím si, že mám na lepšie časy. Chcela som si zabehnúť osobák, teda okolo hranice či pod 55 sekúnd. Nepodarilo sa to, ale viem, že na to mám natrénované.”

Daniele Ledeckej sa po pretekoch zaleskli v očiach slzy. Dúfala, že opäť zaútočí na osobný rekord. “Vôbec neviem, čo sa stalo. Chcela som zopakovať beh zo Starej Zagory. V pláne bolo bežať takisto alebo ešte lepšie. Žiaľ, nepodarilo sa mi to a som z toho sklamaná. Už niekde na dvojstovke som cítila, že to nie je ono, trápila som sa. Verím však v zázrak a o olympiádu budem bojovať do poslednej chvíle,” vravela smutná Daniela Ledecká.

 


Foto archív P-T-S: Emma Zapletalová a Daniela ledecká

Jej talentovaná tréningová partnerka zo skupiny Kataríny Adlerovej Viktória Forster, členka NŠC, zlepšila v nedeľu dva slovenské juniorské rekordy. Na hladkej stovke prekonala časom 11,67 sekundy Tomovej rekord 11,69 z 2. 8. 1984 z Prahy a na prekážkarskej časom 13,58 o 5 stotín Bobkovej výkon 13,63 z 27. 9. 1997 v Amsterdame. Forster skončila zakaždým druhá, na 100 m za Monikou Weigertovou (11,59 – osobný rekord a slovenský výkon roka) a na 100 m prekážok za Stankou Škvarkovou.

 


Foto archív SOŠV-Andrej Galica: Viktória Forster

Pekným sólobehom na 800 m okorenený sezónnym maximom 2:03,41 min zaujala členka NŠC Gabriela Gajanová, ktorá hravo predstihla Ivetu Putalovú a zaznamenala zlatý hetrik v tejto disciplíne. 

“V prvom rade sa teším, že som si zlepšila sezónne maximum a v druhom rade aj z toho, že po nie ideálnej zimnej príprave sa pomaly dostávam do formy. Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo zabehnúť takýto čas. Bol to jeden z mojich najvydarenejších behov v poslednom období, konečne som bežala odvážne,” žiarila šťastím Gabika. “S trénerom Louisom Heyerom sme sa bavili, že by bolo dobré bežať 2:03 – 2:04 min, čo sa podarilo, takže plán som splnila. V sólobehu som sa musela spoľahnúť sama na seba. Pri vbiehaní do cieľovej rovinky som zavrela oči, nechcela som periférne sledovať čas, ale len dať do toho všetko. Teraz je prvoradé zdravie a psychická pohoda, aby som sa dostala do formy. Nepomôže mi, ak budem smútiť, že som takto pred mesiacom nebehala. Určite budem bojovať o čo najlepší výsledok na ME do 23 rokov, ale najdôležitejšie je, ako som už spomenula, aby som ostala zdravá a mohla trénovať.”

 


Foto archív Ján Luky: Gabriela Gajanová

Úspešným na M-SR bol aj člen NŠC Patrik Dömötör, keď bol vyhlásený v kategórii Najlepší jednotlivec 1-1-1.
Získal 2. miesto 110 m prekážky a slovenský výkon roka 3:17,65 v štafete 4 x 400 m v zložení Hanic, Pavelka, Dömötör, Marček.

S kolegom z NŠC Martinom Kučerom obsadili prvé a tretie miesto na 400 m prekážky. Viac na stránke SAZ, pozri TU.
Štatistiky 74. M-SR v Trnave, potri TU.


Mohlo by vás zaujímať