MS v cyklistike: Martin Svrček štvrtý v pretekoch juniorov s hromadným štartom

MS v cyklistike: Martin Svrček štvrtý v pretekoch juniorov s hromadným štartom

24. septembra 2021

Leuven 24. 9.2021 (TASR)– Slovenský cyklista a člen NŠC Martin Svrček obsadil štvrté miesto v piatkových pretekoch juniorov s hromadným štartom na MS v Belgicku. Titul a dúhový dres svetového šampióna získal Nór Per Strand Hagenes, striebro vybojoval Romain Gregoire z Francúzska a bronz putuje do Estónska vďaka Madisovi Mihkelsovi.
 


Foto archív MS: Martin Svrček, člen NŠC

Len 18-ročný Svrček v záverečných metroch špurtoval s Estóncom o bronzovú medailu, tá sa mu napokon neušla. Čerstvo nový člen belgického profitímu Deceuninck–QuickStep, ku ktorému sa pripojí na budúci rok v lete, ale opäť ukázal veľký potenciál. Cyklista, ktorý momentálne pôsobí v talianskej stajni Franco Ballerini, v prebiehajúcej sezóne získal už pätnásť víťazstiev a na nedávnych majstrovstvách Európy finišoval v pretekoch s hromadným štartom na ôsmom mieste.

Pelotón po zlikvidovaní trojčlenného úniku v závere 121 kilometrov dlhej trate neodolal útoku neskoršieho víťaza, ktorý zaútočil na poslednom stúpaní. Jeho nástup zachytili Francúz Gregoire a Talian Belletta. Na posledných 5 km v záverečnom kole Hagenes predviedol veľkú silu a suverénnym spôsobom zvíťazil. Francúz na neho stratil 19 sekúnd, Mikhels a Svrček po 24.
„Som samozrejme šťastný za štvrté miesto. Len ma trochu mrzí, že asi tri kolá do cieľa som zbytočne vyplytval sily, keď si Gregoire nastúpil a dotiahol náš balík. Potom som tam v rozhodujúci moment nebol, ale každopádne som veľmi šťastný," citoval Svrčeka portál cycling-info.sk.

V štartovom poli boli ešte ďalší traja slovenskí reprezentanti. Tomáš Sivok skončil 80.so stratou takmer 16 minút na víťaza, dvojica Samuel Kováč a Samuel Tuka nedokončila.

Majstrom sveta v kategórii do 23 rokov sa stal Talian Filippo Baroncini. O svojom prvenstve rozhodol pri záverečnom stúpaní na vrch Wijnpers a do cieľa prišiel s náskokom dvoch sekúnd pred početnou skupinou prenasledovateľov. Najrýchlejší v šprinte balíka bol Eritrejčan Biniam Girmay, bronz získal Holanďan Olav Kooij, na 25. priečke finišoval najlepší zo Slovákov Matúš Štoček. Do cieľa prišli aj Lukáš Kubiš s mankom 4,28 min na 70. priečke a Tobias Vančo s odstupom 11:39 na 107. pozícii. Filip Lohinský a Adam Foltán nedokončili.


Mohlo by vás zaujímať