Karatisti NŠC získali zlato a bronz na MEJ v Tampere

22. augusta 2021

Tampere 22.8.2021 (SZK) - Vo fínskom Tampere sa v dňoch 20.-22.8.2021 konali v poradí už 48. Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov, starších juniorov U21 v karate. Reprezentácií Slovenského zväzu karate sa podarilo vybojovať 3 cenné medaily, z toho dve získali členovia NŠC.

Foto SZK: Nina Kvasnicová (zlato) s trénerom Jaroslavom Javorským, Roman Hrčka (bronz) s trénerkou Kristínou Mackovou a v strede Peter Macko, reprezentačný tréner

Na samotnom šampionáte sa zúčastnilo 45 krajín z celej Európy v celkovom počte 1021 štartujúcich pretekárov. Slovenská výprava mala 55 reprezentantov, trénerov, rozhodcov a realizačný tím.
Slovensku sa podarilo získať 3 medaile (1-0-2) a v celkovom bodovom hodnotení sme skončili na 13.priečke spomedzi 45 zúčastnených krajín.

Medzi medailistami nechýbali ani reprezentanti zaradení v NŠC:

1. miesto – KVASNICOVÁ NINA- NŠC – kumite juniorky – 48 kg (25 pretekárok v kategórii):

V 1. kole vyhrala 5:0 s ROU S. MARGINEAN. V 2. kole vyhrala 7:1 nad ITA V. VITALI. V 3. kole zvíťazila 4:2 s FRA CH. BREUZARD a v 4. kole v boji o postup do finále zvíťazila 4:0 nad TUR M. OZDEMIR. V 5. kole - vo večernom finále zdolala 6:4 UKR V. SERGAIEVA a z Fínska si tak odnáša zlatú medailu a titul MAJSTERKY EURÓPY!

Foto Pavol Uhrín: Nina Kvasnicová v boji

3. miesto – HRČKA ROMAN-NŠC – kata juniori (32 pretekárov v kategórii):

Z 1. kola postúpil s najvyšším bodovým hodnotením za kata OHAN DAI. Po 2. kole s kata PAPUREN skončil na druhej priečke. V 3. kole postúpil s kata CH. KUSHANKU do boja o bronzovú medailu. V 4. kole porazil s kata ANAN-DAI reprezentanta FRA L. HOFFMANN (SVK 25,12 vs FRA 23,94 ) a obsadil tak konečné 3. miesto.

5. miesto – HRČKA ROMAN-NŠC kata team kadeti-juniori (12 tímov v kategórii):

V 1. kole postúpili s kata PAPUREN z 2. miesta v skupine. V 2. kole postúpili s kata CH. KUSHANKU do bojov o bronz. V 3. kole s kata ANAN prehrali s tímom TUR (SVK 22,88 vs TUR 23,66) a obsadili tak výsledné 5. miesto.

17. miesto - ČUKANOVÁ MICHAELA-NŠC, kata st. juniorky U21 (23 pretekárok v kategórii).

Foto Pavol Uhrín: Michaela Čukanová