Európsky pohár mládeže v športovom lezení v Soure

Európsky pohár mládeže v športovom lezení v Soure

27. apríla 2022

Európsky pohár mládeže v športovom lezení v disciplíne bouldering, Soure (POR).

 

Počas uplynulého víkendu sa konalo 2. kolo Európskeho pohára v športovom lezení v disciplíne bouldering. Zo Slovenska cestovala početná výprava našich mladých nádejných športovcov. Výborné 6. miesto z 38-členného štartovného poľa vo svojej kategórii si vybojovala Martina Buršíková, keď ako jediná z našej zostavy postúpila do 10 členného finále. 

 

Ďalšie veľmi dobré umiestnenia dosiahli Tristan Sýkora a Lea Slobodová, ktorí vo svojich kategóriách obsadili zhodne 17. miesto, tesne pred bránami od postupu do finálových bojov. Ostatným našim pretekárom sa darilo o niečo menej, napriek tomu mnohí z nich získali skalpy aj výborných pretekárov z iných krajín. Konkurencia bola proste nabitá a keďže tento rok sa uskutočnia tak Majstrovstvá sveta mládeže (USA), ako aj Majstrovstvá Európy mládeže (Graz (AUT), Augsburg (GER)) v športovom lezení, bude veľká tlačenica do zostáv reprezentujúcich vo všetkých európskych krajinách. 

 

Držíme všetkým našim športovcom palce pri ďalších podujatiach, hneď najbližší víkend niektorí z nich cestujú na Európsky pohár dospelých v boulderingu, ktorý sa uskutoční v blízkej Prahe.

 

 

 


Mohlo by vás zaujímať