Členka NŠC Denisa Baránková s rekordným zápisom

Členka NŠC Denisa Baránková s rekordným zápisom

26. júla 2021

Výborný vstup pri svojej premiére na olympijských hrách zaznamenala členka Národného športového centra Denisa Baránková. V kvalifikácii lukostreleckej súťaže dosiahla 655 bodov a obsadila veľmi solídne 12. miesto.

Baránkovej výsledok je nielen jej osobným rekordom, ale aj novým slovenským juniorským rekordom. „Neuvedomujem si, čo sa v predošlých minútach stalo. Ja si podobné veci uvedomím obrazne povedané až po týždni. V prvej polovici som dosiahla asi najlepší výsledok v mojej kariére. V druhej som bojovala s hlavičkou, vetrom, únavou i teplom. Dokázala som to ustáť a vzišiel z toho nový slovenský juniorský rekord. Z výsledku mám však veľkú radosť. Som rada, že sa mi podarilo takto vstúpiť do olympijskej súťaže,“ citoval oficiálny portál Slovenského olympijského a športového výboru olympic.sk slová našej členky.

Súperom Denisy v prvom kole vyraďovacej časti bude Estónka Reene Parnatová, ktorá v kvalifikácii dosiahla 626 bodov. Súboj sa uskutoční vo štvrtok 29. júla nadránom nášho času (5:45 hod.). O Denise sme nedávno písali v našej rubrike.
Prečítajte si: 


Mohlo by vás zaujímať