Bronzového boxera Csemeza s olympijskou miestenkou privítali doma najbližší

Bronzového boxera Csemeza s olympijskou miestenkou privítali doma najbližší

9. mája 2021

Matúškovo 9.5.2021 (RTVS) - So ziskom bronzovej medaily v hmotnostnej kategórii do 75 kg z Majstrovstiev Európy v boxe, ale najmä s olympijskou miestenkou do Tokia sa z kvalifikačného turnaja v Paríži vrátil člen NŠC Andrej Csemez. 
Ihneď po prílete absolvoval návštevu lekára so zlomeným nosom. Potom mu však jeho rodina a najbližší vystrojili uvítanie, aby spoločne oslávili privezené úspechy.

Andrej si splnil sen, ale natajil sa ani tým, že si veril:" Na kvalifikáciu som išiel tak, že áno, ja sa na olympiádu dostanem!", prezradil do kamery RTVS.

 
Slovenský box sa na olympiádu dostal presne po štvťstoročí.
"Odkedy som v boxe a aktuálne aj v pozícii prezidenta Slovenskej boxerskej federácie, vždy som sníval, že raz sa slovenský box dostane na olympiádu," vyznal sa Andrejov osobný tréner Tomi KID Kovács, ktorý je tiež trénerom podporovaným NŠC.

 "Na toto sme čakali, toto sme si vysnívali. Kto by si to však pomyslel, keď pred štyrmi rokmi mal Andrej vážnu autonehodu. Andrej predčil všetky očakávania lekárov a dnes nám všetkým splnil sen," dodal dojatý Tomi KID.

Celú reportáž RTVS (G-B-S od 11:30 min) pozri: Góly - body - sekundy - RTVS.sk


Mohlo by vás zaujímať