#BeActive Night v Ružinove už 25. septembra popoludní!

#BeActive Night v Ružinove už 25. septembra popoludní!

17. septembra 2021

Bratislava 17.9.2021 (NŠC) Podujatia Národného športového centra #BeActive sa sťahujú z Tatier k Dunaju. #BeActive Night bude plný športu, aktívneho pohybu, skvelého kultúrneho programu a množstva zaujímavých súťaží.

O dva týždne je tu Európsky týždeň športu (23.-30.9.) a spolu s ním aj jeho veľkolepé vyvrcholenie v Bratislave, v sobotu 25. septembra. Na #BeActive Night 2021 zažijete veľkolepú bubnovú show, špičkových slovenských tanečníkov a stretnúť môžete slovenských olympionikov, mnohí z nich sú v podpore Národného športového centra.

 Štvrtého septembra sa konala športová akcia #BeActive Village na Štrbskom Plese, ktorá bola jedna z vlajkových lodí Európskeho týždňa športu na Slovensku. Premiérový presun do Tatier priniesol návštevníkom možnosť vyskúšať si rôzne športové aktivity a stretnúť špičkových slovenských športovcov či skvelých umelcov pod štítmi Vysokých Tatier.

Podujatie Európskeho týždňa športu sprevádza myšlienka „buď aktívny“, ktorá je naprieč generáciami čoraz aktuálnejšia. Prichádza jeseň a aktívne športovanie pomáha imunite aj psychickému zdraviu. „Ja vás vyzývam, aby ste nesedeli doma na zadku, pri kompoch, tabletoch a iných prístrojoch, ale išli von alebo do haly a športovali, hýbali sa. Ja osobne vás pozývam aj tancovať, lebo je to rovnako namáhavé ako atletika alebo plávanie alebo hokej a navyše to robíš na hudbu“, vyzýva energický tanečník Ladislav "Laco" Cmorej, ktorý bude so svojou skupinou Credance súčasťou #BeActive Night v Bratislave.

Čo vás čaká na podujatí Národného športového centra?
Podujatie otvorí a bude moderovať známa športová moderátorka RTVS Oľga Konečná Hamadejová. Legenda slovenského boxu Tomáš Kovács známy ako "Tomi KID" spolu s naším čerstvým olympionikom Andrejom Csemezom budú s vami počas celého programu boxovať a predvedú vám základné techniky tohto športu.

Zážitkový kultúrny program zabezpečí tanečník Ladislav Cmorej so skupinou Credance, zažijete dynamickú bubnovú show BATIDA a program vyvrcholí úžasnou večernou svetelno–akrobatickou show v podaní skupiny Vertigo.

Budete sa môcť aktívne zapojiť do rôznych športových aktivít spolu s profi športovcami. Svetom atletiky vás prevedie naša olympionička, bežkyňa cez prekážky Emma Zapletalová, členka Národného športového centra. Okrem toho si môžete vyskúšať chvaty karate, ako správne použiť paličky pri Nordic Walking, gymnastiku, basketbal, lukostreľbu či interaktívnu súťaž vo veslovaní.
 
Čo môžeme očakávať od boxerskej dvojice Tomáš Kovács a Andrej „Bandi“ Csemez, priblížil Tomáš Kováč: „My s Bandim sa veľmi tešíme na túto akciu, na všetkých športovcov a hlavne na detičky. Týmto vyzývam rodičov, aby podporili svoje deti, boli im vzorom a aby ich motivovali, nech ich príde čo najviac športovať. Bude veľa súťaží, natiahneme boxerské rukavice a verím tomu, že bude veľa radosti.“


Foto NŠC-Peter Csonka: olympionik Andrej Csemez, člen NŠC

A čo je Európsky týždeň športu, bez ktorého by táto skvelá akcia ani nevznikla?
Európsky týždeň športu (ETŠ) je iniciatívou Európskej komisie a koná sa každoročne od 23. do 30. septembra. Jeho cieľom je zdôrazniť potrebu zdravia a pohybu. #BeActive, buď aktívny po celý rok, je výzva pre všetkých ľudí na zlepšenie nielen svojej kondície, ale aj životného štýlu.

Momentálne je v rámci Európskeho týždňa športu 2021 registrovaných už vyše 360 podujatí. Preto vyzývame všetkých, čo tak ešte neurobili, aby sa registrovali na ETŠ a podporili tým myšlienku aktívneho športového pohybu po celom Slovensku.

Na #BeActive Night 2021 sa teší a pozýva jedna z hlavných hviezd podujatia Ladislav Cmorej: „Chcem vás srdečne pozvať na #BeActive Night v Bratislave 25.9., kde vás nielen rozhýbu, rozboxujú a rozveslujú, ale ja vás nenormálne roztancujem až do nepríčetna.

Poďme sa všetci spoločne stretnúť na #BeActive Night! Už 25. septembra v bratislavskom Ružinove, v parku Alfréda Wetzlera. Všetci zúčastnení budú zaradení do žrebovania súťaže Zašportuj si a vyhraj o bicykel a kolobežku.
Partnerom podujatia je mestská časť Bratislava – Ružinov.
 

 


Foto NŠC-Peter Csonka: Tešíme sa na Vás!


Mohlo by vás zaujímať