Barbora Mokošová získala cenu Ondreja Nepelu pre mladého športovca do 23 rokov

Barbora Mokošová získala cenu Ondreja Nepelu pre mladého športovca do 23 rokov

15. októbra 2021

Bratislava 15. 10. 2021 (TASR) – Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) v piatok na svojom 60. valnom zhromaždení odovzdal vyznamenania a ocenenia za rok 2020. 
Cenu Ondreja Nepelu pre mladého športovca do 23 rokov získala členka Národného športového centra Barbora Mokošová.
 


Ďalšie ocenenia:
Najvyššie ocenenie – Trofej SOŠV pre významnú osobnosť za aktuálny prínos v propagácii olympijského hnutia a prehlbovaní jeho vplyvu na šport a kultúru dostal hokejista Zdeno Chára.

Cenu Pavla Schmidta za výkon roka v individuálnej olympijskej disciplíne dostala lyžiarka Petra Vlhová.

Za mimoriadny pozitívny prínos k reprezentácii SR v spojení s vynikajúcimi výkonmi (cena Pavla Demitru) dostal ocenenie Ľubomír Višňovský, cena Jána Zacharu pre trénera mládeže, ktorý dlhodobo aj aktuálne dosahuje prenikavé výsledky putovala do rúk Stanislava Kútika.

Cenu Vladimíra Černušáka za propagáciu a šírenie olympijských myšlienok najmä v pedagogickom procese dostal Jozef Drenko, cenu Matyldy Pálfyovej pre ženu za športové výsledky, aktivitu v športe a v olympijskom hnutí dostali Anna Čápová a Yvetta Macejková.

Udelili aj cenu Mira Procházku za aktuálne prenikavé dielo v oblasti žurnalistiky, dostal ju Ľubomír Souček. Cena Ladoslava Chudíka za filmové dielo, propagujúce šport sa ušla Pavlovi Barabášovi.

Vyznamenania SOŠV za rok 2020:
Zlatý odznak SOŠV (za výnimočný prínos pre olympijské a športové hnutie): JOZEF BAZÁLIK, JURAJ SANITRA, JOZEF SLOVÍK, PAVEL SCHENK, PETER LIKÉR, BRANISLAV SLAMKA.


Mohlo by vás zaujímať