NŠC
Novinky
Športovci
Diagnostika
Vzdelávanie
Školský šport
Informačný systém

Ako sa darilo našim športovcom na akademických majstrovstvách sveta v športovom lezení

Ako sa darilo našim športovcom na akademických majstrovstvách sveta v športovom lezení

24. júna 2022

Akademických majstrovstiev sveta v športovom lezení (FISU World University Championship), ktoré sa konali od 13.6. - 17.6.2022 v rakúskom Innsbrucku, sa zúčastnila slovenská výprava. V ženskej kategórii sa predstavila Vanda Michalková a medzi mužmi trojica Peter Kuric, Tomáš Buček a Pavel Kratochvíl - všetci menovaní v disciplínach bouldering a obtiažnosť. Výpravu sprevádzal reprezentačný tréner Igor Kollár.

 

Prečítajte si, ako sa na majstrovstvách darilo členom Národného športového centra a Team-u Slovakia – Petrovi Kuricovi a Vande Michalkovej. 

 

V utorok 14.júna prebehli kvalifikačné boje v disciplíne obtiažnosť a do stredajšieho semifinále postúpili Peter Kuric z 15. miesta, Vanda Michalková z 18. miesta 

 

Zdroj: SHS JAMES

 

V stredu 15.júna v semifinále skončila Vanda Michalková na 14. mieste a Peter Kuric na 16. mieste.

Vo štvrtok 16.júna v kvalifikácii v boulderingu sa Petrovi Kuricovi podarilo vyliezť všetkých 5 bouldrov, a tým s prehľadom postúpil do štvrtkového semifinále. Vande Michalkovej chýbal len jeden jediný pokus na TOP a mala by postup. V kvalifikácii boulder Peter obsadil 6.miesto a Vande patrilo 21.miesto. 

Vo štvrtok 17.júna v semifinále v boulderingu na Akademických majstrovstvách sveta sme mali jediné zastúpenie v podaní Petra Kurica, ktorý po ťažkom boji skončil na celkovom 12. mieste.

Všetkým našim pretekárom gratulujeme a držíme palce v lezeckom napredovaní.

Ďakujeme za reprezentovanie Slovenska na Akademických majstrovstvách sveta.

 

 

 

Pozrite si našich športovcov


Mohlo by vás zaujímať