NŠC
Novinky
Športovci
Diagnostika
Vzdelávanie
Školský šport
Informačný systém
E-shop

3. miesto v superfinále svetovej série 2022

3. miesto v superfinále svetovej série 2022

25. mája 2022

Uplynulý víkend sa slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní zúčastnili na Superfinále Svetovej série 2022 v gréckych Aténach.


Náš mladý tím synchronizovaných plavkýň v sobotu, pod vedením Moniky Thuringerovej, predviedol svoju tímovú zostavu - ktorej choreografiu vytvorila Nora Szauder. Umiestnili na krásnom 3. mieste s celkovým počtom bodov 75,7333. Takýto bodový zisk sa nášmu tímu na seniorskom FINA podujatí ešte nikdy nepodarilo získať.

 

V sólových disciplínach Slovensko reprezentovala Viktória Reichová, členka Národného športového centra, ktorá so svojím technickým sólom získala 68,6166 bodu a umiestnila sa na 12. mieste. V súťaži voľných sól skončila na konečnom 10. mieste s celkovým počtom bodov 77,1333.

 

V nedeľu sa naše pretekárky predstavili po prvýkrát so svojou Highlight zostavou - ktorej autorkou choreografie je španielka Carla Rodriguez Vargas. Naše reprezentantky sa umiestnili na konečnom 5. mieste, pričom získali historicky najvyšší počet bodov v seniorskej kategórii na FINA súťaži (76,8000 boda) a zároveň sa im podarilo predbehnúť odvekého súpera z Maďarska.

 

Všetkým dievčatám gratulujeme, tešíme sa z ich výkonov a prajeme veľa síl do záverečnej prípravy pred nadchádzajúcimi Majstrovstvami sveta v Maďarsku.


Ďakujeme za vzornú reprezentáciu.


Mohlo by vás zaujímať